Velikonoční tvoření s výřezy z překližky

PŘIVÍTEJTE JARO KREATIVNĚ

Jaro už klepe na dveře a my už se těšíme, až zase bude kolem vše zelené a rozkvetlé. K příchodu jara patří i Velikonoce a jarní a velikonoční tvoření. Děti jsou přímo natěšené na malování květinek, vajíček a další jarní výtvory. Pojďme spolu dětem nabídnout nový tvořivý materiál a tím je dřevo.

Ukážu vám, jak k jarnímu hravému tvoření využít konkrétně naše dřevěné výřezy z překližky.

Tyto dřevěné obrázky s různými tématy najdete na našem e-shopu mezi obrázky z překližky.

V tomto článku se zaměřím na jarní a velikonoční tvoření s překližkovými výřezy, ale zábavu si dřevěnými obrázky děti mohou užít celoročně, protože i varianty obrázků nabízíme v široké škále.

Naše výřezy jsou vyrobené z 3mm silné topolové překližky. Je lehká, světlá a dobře se s ní dětem pracuje. Pokud není u výrobku jiná informace, všechny námi dodané výrobky jsou obroušené a dočištěné. Nicméně i malý medový nádech po opalu lze snadno zamalovat barvami.

Název (300 x 60 px) (7)

 

MALOVÁNÍ NA DŘEVO

Na dřevěné výřezy lze malovat barvami - vyhrát si můžete s akrylovými barvami, vodovkami, temperami. K nanesení barvy můžete štětec, prstíky nebo třeba i houbičku. Menší děti si své výtvory rády malují i fixami nebo pastelkami. I ty na světlém topolovém dřevě krásně vynikají.

Fixy

Všechny výtvarné potřeby si můžete vybrat v našem oddělení výtvarných potřeb.

Pokud barvu ředíte vodou, dejte jen pozor, ať výřez není namočený až příliš a nezačne se vlivem vlhkosti prohýbat - ne, že by to muselo být na škodu, ale raději upozorňuji.

 Název (300 x 60 px) (5)

LEPENÍ DŘEVĚNÝCH VÝŘEZŮ

K lepení dřevěných výřezů mezi sebou nebo na papír se nám osvědčila lepidla typu tekutý Herkules apod., která najdete v nabídce našich výtvarných potřeb.

Fixy (4)

 

VÝTVORY Z DOMÁCÍ DĚTSKÉ DÍLNY

Už víme, čím tvořit, ale pojďme se inspirovat, co děti někomu jinému nebo sami sobě pro radost vyrobí.

Závěsné ozdoby na větvičku, okno nebo i jako doplněk na přáníčko. V nabídce máme výřezy, které mají v horní části očko a lze je tedy zavěsit. Pokud si přejete nějaký z námi nabízených výřezů doplnit o očko, není problém a rádi tak učiníme, když nám o to v poznámce k objednávce napíšete.

Děti si mohou vytvořit veselá vajíčka dozdobená barvami nebo námi nabízenými dřevěnými minidekoracemi. Velmi oblíbená a zdařilá je i ubrousková metoda.

Fixy (3)

Takové vajíčko lze nazdobené přivázat třeba i k přáníčku a věnovat např. babičce s přáním Veselých Velikonoc. Babička si z přáníčka vajíčko odváže a ozdobí si s ním větvičku o Velikonocích. Určitě bude mít z něho velikou radost.

Takové vajíčko lze nazdobené přivázat třeba i k přáníčku a věnovat např. babičce s přáním Veselých Velikonoc. Babička si z přáníčka vajíčko odváže a ozdobí si s ním větvičku o Velikonocích. Určitě bude mít z něho velikou radost.

Vymalované obrázky si děti ze zadní části mohou podlepit magnetickou fólií a používat jako veselé magnety na ledničku nebo opět jako dáreček.

Jarní sady tvoření se spoustou obrázků zvířátek a obrázků děti rády využívají pro tvoření různých koláží, miniknížeček.

Nazdobené dřevěné výřezy poslouží k dekorování zápichů ke květinkám, květináčů samotných.

O tom, jak jsme recyklovali staré plechovky a pomocí dřevěných obrázků zdobili květináče se můžete dočíst tady.

8

Malování na dřevo je příjemným novým zážitkem pro děti od prvních malířských pokusů až po malé školáky. Dřevo je navíc odolnější než papír a trvanlivost takového výtvoru je o to jistější a delší.

K našim hračkám, hrám a stavebnicím proto posíláme jako malý dárek vždy nějaký dřevěný obrázek zdarma, aby si děti mohly zkoušet malovat na tento materiál a rodiče se s ním seznámili. Těší nás, že se velmi často rodiče pak vracejí pro novou objednávku právě s našimi výřezy, když vidí, jak děti malování na dřevěné obrázky a tvoření s nimi baví.

Název (300 x 60 px) (7)