Sleva 13% na GOKI a HOLZTIGER s kódem DENDETI

Novinky

Holztiger figurky

DŘEVĚNÉ FIGURKY ZVÍŘÁTEK A POSTAVIČEK HOLZTIGER

Nejkrásnější dřevěné figurky zvířátek všeho druhu, postaviček, figurek k betlému najdete pod značkou Holztiger. Všechny figurky jsou ručně opracované a malované zdravotně nezávadnými barvami. A hlavně - jsou krásné a příjemné do ruky.

4_1

Dřevěná zvířátka Holztiger nás nadchla na první pohled a co teprve, když jsme je poprvé drželi v ruce. Krásně zpracované postavičky, perfektně namalované detaily příjemnými barvami.

3

Zvířátka lze použít jak ke hře, která nikdy nekončí, tak i jako dekoraci o Velikonocích nebo Vánocích. V nabídce máme i figurky pro sestavení Vánočního Betléma, který dodá Vašim Vánocům ještě hezčí atmosféru.

Vybírat si můžete mezi zvířátky z celého světa. Vytvoříte si tak svět plný exotických zvířátek, zvířátek z lesa nebo třeba dvorku u babičky na venkově.

5

6

Naše děti si zvířátka moc oblíbily a nejraději si s nimi hrají společně se stavebnicemi Walachia. Jsou jejich skvělým doplňkem, proto i tyto stavebnice si nenechte v nabídce ujít.

Pokud byste rádi Holztiger zvířátka zabydleli opravdu noblesně, vybrat si můžete hned z několika příbytků, ve kterých budou jako doma.

V nabídce najdete také velikou Noemovu archu, která všechna Vaše zvířátka zachrání a odveze do bezpečí. Je to obrovská masivní dřevěná loď, která se hodí do dětských skupin, školek a tam, kde je pro hraní i dostatek místa.

1_1

Věřím, že už není o čem přemýšlet a nezbývá, než si vybrat ta svá zvířátka, se kterými zažijete spoustu dobrodružství.

4_1

Jak využít staré plechovky

RECYKLUJEME A BAVÍME SE U TOHO

Hledáte využití pro plechovky po kojeneckém mléku? Také to vnímáte tak, že je škoda je vyhodit? Souhlasím! Staré plechovky mohou ještě pěkně posloužit.

Dnes si ukážeme, jak staré plechovky od sušeného mléka využijeme při tvoření s dětmi pro výrobu veselého jarního obalu na kvítka. Celý tip na tvoření zvládnou děti samy, stačí jim jen dodat materiál a poradit.

1

Nejdříve nechte děti z plechovky odstranit samolepku a důkladně plechovky umýt přípravkem na nádobí, aby se odmastila. Dvě různé činnosti, obě velmi zábavné a přitom raz dva hotové.

  2

3

Po usušení nastává další zábavná fáze a to nátěr. Nechte si děti  vybrat nějakou pěkně jasnou akrylovou barvu a štětcem nanést na celou plechovku kolem dokola. Případně jim pak pomůžete rozetřít větší nánosy, ale celý nátěr dokáží zvládnout samy.

 4

5

Nyní bude plechovka schnout. Děti využijí čas a připraví si drobné dekorace na plechovku. V nabídce máme různě velké dřevěné obrázky, které jsou pro dekorování jarní plechovky jako květináče ideální. Více se o malování na dřevo můžete dozvědět v tomto článku.

7

Na suchou plechovku si pak děti mohou ještě cokoliv domalovat akrylovými fixami a následuje polepení plechovky připravenými obrázky. Využít můžete tavnou pistoli, ale my rádi používáme lepící hmotu , která připomíná žvýkačku, ale skvěle funguje téměř na všech površích a hlavně se s ní děti nemohou spálit.

6

Do plechovky umístěte oblíbenou kytičku a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje nebo veselý dárek pro babičku.

8

Více jarních nápadů na tvoření s dětmi najdete v článku ZDE

Pokud máte rádi kreativní činnosti s dětmi, podívejte se na naši nabídku výřezů z překližky, které se pro kreativní vyrábění hodí naprosto skvěle. Výtvarné potřeby u nás také samozřejmě pořídíte.

Název (300 x 60 px) (4)

 

Velikonoční tvoření s výřezy z překližky

PŘIVÍTEJTE JARO KREATIVNĚ

Jaro už klepe na dveře a my už se těšíme, až zase bude kolem vše zelené a rozkvetlé. K příchodu jara patří i Velikonoce a jarní a velikonoční tvoření. Děti jsou přímo natěšené na malování květinek, vajíček a další jarní výtvory. Pojďme spolu dětem nabídnout nový tvořivý materiál a tím je dřevo.

Ukážu vám, jak k jarnímu hravému tvoření využít konkrétně naše dřevěné výřezy z překližky.

Tyto dřevěné obrázky s různými tématy najdete na našem e-shopu mezi obrázky z překližky.

V tomto článku se zaměřím na jarní a velikonoční tvoření s překližkovými výřezy, ale zábavu si dřevěnými obrázky děti mohou užít celoročně, protože i varianty obrázků nabízíme v široké škále.

Naše výřezy jsou vyrobené z 3mm silné topolové překližky. Je lehká, světlá a dobře se s ní dětem pracuje. Pokud není u výrobku jiná informace, všechny námi dodané výrobky jsou obroušené a dočištěné. Nicméně i malý medový nádech po opalu lze snadno zamalovat barvami.

Název (300 x 60 px) (7)

 

MALOVÁNÍ NA DŘEVO

Na dřevěné výřezy lze malovat barvami - vyhrát si můžete s akrylovými barvami, vodovkami, temperami. K nanesení barvy můžete štětec, prstíky nebo třeba i houbičku. Menší děti si své výtvory rády malují i fixami nebo pastelkami. I ty na světlém topolovém dřevě krásně vynikají.

Fixy

Všechny výtvarné potřeby si můžete vybrat v našem oddělení výtvarných potřeb.

Pokud barvu ředíte vodou, dejte jen pozor, ať výřez není namočený až příliš a nezačne se vlivem vlhkosti prohýbat - ne, že by to muselo být na škodu, ale raději upozorňuji.

 Název (300 x 60 px) (5)

LEPENÍ DŘEVĚNÝCH VÝŘEZŮ

K lepení dřevěných výřezů mezi sebou nebo na papír se nám osvědčila lepidla typu tekutý Herkules apod., která najdete v nabídce našich výtvarných potřeb.

Fixy (4)

 

VÝTVORY Z DOMÁCÍ DĚTSKÉ DÍLNY

Už víme, čím tvořit, ale pojďme se inspirovat, co děti někomu jinému nebo sami sobě pro radost vyrobí.

Závěsné ozdoby na větvičku, okno nebo i jako doplněk na přáníčko. V nabídce máme výřezy, které mají v horní části očko a lze je tedy zavěsit. Pokud si přejete nějaký z námi nabízených výřezů doplnit o očko, není problém a rádi tak učiníme, když nám o to v poznámce k objednávce napíšete.

Děti si mohou vytvořit veselá vajíčka dozdobená barvami nebo námi nabízenými dřevěnými minidekoracemi. Velmi oblíbená a zdařilá je i ubrousková metoda.

Fixy (3)

Takové vajíčko lze nazdobené přivázat třeba i k přáníčku a věnovat např. babičce s přáním Veselých Velikonoc. Babička si z přáníčka vajíčko odváže a ozdobí si s ním větvičku o Velikonocích. Určitě bude mít z něho velikou radost.

Takové vajíčko lze nazdobené přivázat třeba i k přáníčku a věnovat např. babičce s přáním Veselých Velikonoc. Babička si z přáníčka vajíčko odváže a ozdobí si s ním větvičku o Velikonocích. Určitě bude mít z něho velikou radost.

Vymalované obrázky si děti ze zadní části mohou podlepit magnetickou fólií a používat jako veselé magnety na ledničku nebo opět jako dáreček.

Jarní sady tvoření se spoustou obrázků zvířátek a obrázků děti rády využívají pro tvoření různých koláží, miniknížeček.

Nazdobené dřevěné výřezy poslouží k dekorování zápichů ke květinkám, květináčů samotných.

O tom, jak jsme recyklovali staré plechovky a pomocí dřevěných obrázků zdobili květináče se můžete dočíst tady.

8

Malování na dřevo je příjemným novým zážitkem pro děti od prvních malířských pokusů až po malé školáky. Dřevo je navíc odolnější než papír a trvanlivost takového výtvoru je o to jistější a delší.

K našim hračkám, hrám a stavebnicím proto posíláme jako malý dárek vždy nějaký dřevěný obrázek zdarma, aby si děti mohly zkoušet malovat na tento materiál a rodiče se s ním seznámili. Těší nás, že se velmi často rodiče pak vracejí pro novou objednávku právě s našimi výřezy, když vidí, jak děti malování na dřevěné obrázky a tvoření s nimi baví.

Název (300 x 60 px) (7)

Dřevěné hračky pro děti

DĚTSKÉ DŘEVĚNÉ HRAČKY JSOU VOLBOU CHYTRÝCH RODIČŮ

Dřevo bylo nejspíš prvním materiálem, ze kterého byla vytvořena dětská hračka - vyřezávaná figurka, píšťalka či jednoduchý hudební nástroj v podobě dvou dřívek. Dřevo naše předky zkrátka doprovázelo na každém kroku. Bylo hřejivé, voňavé, mělo krásnou barvu i strukturu, ale hlavně - bylo trvalým spojením mezi lidmi a přírodou. 

 

Ptáte se, kam se toto spojení vytratilo? Nejspíš ho zavalily tuny pestrobarevných umělohmotných věcí, kterým se nyní v 21. století také říká hračky.  

 

DŘEVĚNÉ NEBO PLASTOVÉ? NA TOM ZÁLEŽÍ!

Jako rodiče jsme tomu vystaveni neustále - nekonečnému výběru z nekonečné nabídky “hraček”. A po všech naše děti touží! Je to prostě tak, děti jsou přitahovány pestrými barvami, interaktivními funkcemi a vlastnostmi. Chtějí, aby jejich hračky mluvily, zpívaly, blikaly a houkaly. Aby naplnily jejich pohádkové představy! Jenomže čím více funkcí hračka má, tím méně prostoru pro kreativitu a fantazii zbývá na dítě. A tím více plastu většinou taková hračka obsahuje. 

Pořídit svým dětem dřevěné kreativní hračky místo plastových proto není jen otázka vkusu, ale v zájmu ochrany zdraví a životního prostředí také rozumné. Nejistý původ plastů a jejich možná toxicita, nemožnost jejich ekologické recyklace a všudypřítomné zahlcení životního prostředí mikroplasty nás čím dál více vede k udržitelnému a zodpovědnému zero-waste přístupu - kupovat méně, ale zaměřit se na kvalitu a ekologii. Dřevěné hračky pro děti jsou proto stále volbou číslo 1!

BEZPEČNÉ A KREATIVNÍ HRAČKY PRO TY NEJMENŠÍ

Všechny děti, a ty nejmenší hlavně, objevují svět svými ústy. Ochutnávají a strkají si do úst vše, hračky nevyjímaje. Jako zodpovědný rodič tak zcela jistě řešíte i zdravotní nezávadnost a certifikace bezpečnosti všech hraček, které jim dáte na hraní. Naštěstí všechny dřevěné hračky pro nejmenší od Pana Datla splňují ty nejpřísnější normy a atestace a můžete je tak svým drobečkům beze všeho svěřit!

Dřevěné hračky jsou nejen skvělou pomůckou pro zkoumání, ale jemně a nenápadně také stimulují vývoj motorických a kognitivních schopností vašeho dítěte. Již ty nejmenší děti se zabaví s dřevěnými motorickými hračkami, díky nimž si mohou vyzkoušet zatloukání a vkládání, skládání či provlékání. I malá miminka touží objevovat svět s chrastítky, dřevěnými knížkami nebo kostkami, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva a přírodních materiálů a které jsou 100% zdravotně nezávadné.

 

DŘEVĚNÉ HRAČKY PRO MIMINKA I PŘEDŠKOLÁKY

Zatímco miminku stačilo pár hraček, váš předškolák už má nejspíš trochu větší nároky. Ačkoliv vás to nyní svádí k nákupu hromady plastových hraček, odolejte. Pravdou je, že ty dřevěné svými vlastnostmi i cenou stále vedou na celé čáře! Dřevěné hračky jsou totiž nejen zdravotně nezávadné a ekologické, ale díky dřevu také výjimečně odolné a lehké. Zvládnou tak i nešetrné dětské zacházení, pády na zem a ostré dětské zoubky. Investice do dřevěných stavebnic, vláčkodrah, garáží ze dřeva nebo dřevěných puzzle se proto stále vyplatí!

13