Jak využít staré plechovky

RECYKLUJEME A BAVÍME SE U TOHO

Hledáte využití pro plechovky po kojeneckém mléku? Také to vnímáte tak, že je škoda je vyhodit? Souhlasím! Staré plechovky mohou ještě pěkně posloužit.

Dnes si ukážeme, jak staré plechovky od sušeného mléka využijeme při tvoření s dětmi pro výrobu veselého jarního obalu na kvítka. Celý tip na tvoření zvládnou děti samy, stačí jim jen dodat materiál a poradit.

1

Nejdříve nechte děti z plechovky odstranit samolepku a důkladně plechovky umýt přípravkem na nádobí, aby se odmastila. Dvě různé činnosti, obě velmi zábavné a přitom raz dva hotové.

  2

3

Po usušení nastává další zábavná fáze a to nátěr. Nechte si děti  vybrat nějakou pěkně jasnou akrylovou barvu a štětcem nanést na celou plechovku kolem dokola. Případně jim pak pomůžete rozetřít větší nánosy, ale celý nátěr dokáží zvládnout samy.

 4

5

Nyní bude plechovka schnout. Děti využijí čas a připraví si drobné dekorace na plechovku. V nabídce máme různě velké dřevěné obrázky, které jsou pro dekorování jarní plechovky jako květináče ideální. Více se o malování na dřevo můžete dozvědět v tomto článku.

7

Na suchou plechovku si pak děti mohou ještě cokoliv domalovat akrylovými fixami a následuje polepení plechovky připravenými obrázky. Využít můžete tavnou pistoli, ale my rádi používáme lepící hmotu , která připomíná žvýkačku, ale skvěle funguje téměř na všech površích a hlavně se s ní děti nemohou spálit.

6

Do plechovky umístěte oblíbenou kytičku a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje nebo veselý dárek pro babičku.

8

Více jarních nápadů na tvoření s dětmi najdete v článku ZDE

Pokud máte rádi kreativní činnosti s dětmi, podívejte se na naši nabídku výřezů z překližky, které se pro kreativní vyrábění hodí naprosto skvěle. Výtvarné potřeby u nás také samozřejmě pořídíte.

Název (300 x 60 px) (4)