Dřevěné hračky pro děti

DĚTSKÉ DŘEVĚNÉ HRAČKY JSOU VOLBOU CHYTRÝCH RODIČŮ

Dřevo bylo nejspíš prvním materiálem, ze kterého byla vytvořena dětská hračka - vyřezávaná figurka, píšťalka či jednoduchý hudební nástroj v podobě dvou dřívek. Dřevo naše předky zkrátka doprovázelo na každém kroku. Bylo hřejivé, voňavé, mělo krásnou barvu i strukturu, ale hlavně - bylo trvalým spojením mezi lidmi a přírodou. 

 

Ptáte se, kam se toto spojení vytratilo? Nejspíš ho zavalily tuny pestrobarevných umělohmotných věcí, kterým se nyní v 21. století také říká hračky.  

 

DŘEVĚNÉ NEBO PLASTOVÉ? NA TOM ZÁLEŽÍ!

Jako rodiče jsme tomu vystaveni neustále - nekonečnému výběru z nekonečné nabídky “hraček”. A po všech naše děti touží! Je to prostě tak, děti jsou přitahovány pestrými barvami, interaktivními funkcemi a vlastnostmi. Chtějí, aby jejich hračky mluvily, zpívaly, blikaly a houkaly. Aby naplnily jejich pohádkové představy! Jenomže čím více funkcí hračka má, tím méně prostoru pro kreativitu a fantazii zbývá na dítě. A tím více plastu většinou taková hračka obsahuje. 

Pořídit svým dětem dřevěné kreativní hračky místo plastových proto není jen otázka vkusu, ale v zájmu ochrany zdraví a životního prostředí také rozumné. Nejistý původ plastů a jejich možná toxicita, nemožnost jejich ekologické recyklace a všudypřítomné zahlcení životního prostředí mikroplasty nás čím dál více vede k udržitelnému a zodpovědnému zero-waste přístupu - kupovat méně, ale zaměřit se na kvalitu a ekologii. Dřevěné hračky pro děti jsou proto stále volbou číslo 1!

BEZPEČNÉ A KREATIVNÍ HRAČKY PRO TY NEJMENŠÍ

Všechny děti, a ty nejmenší hlavně, objevují svět svými ústy. Ochutnávají a strkají si do úst vše, hračky nevyjímaje. Jako zodpovědný rodič tak zcela jistě řešíte i zdravotní nezávadnost a certifikace bezpečnosti všech hraček, které jim dáte na hraní. Naštěstí všechny dřevěné hračky pro nejmenší od Pana Datla splňují ty nejpřísnější normy a atestace a můžete je tak svým drobečkům beze všeho svěřit!

Dřevěné hračky jsou nejen skvělou pomůckou pro zkoumání, ale jemně a nenápadně také stimulují vývoj motorických a kognitivních schopností vašeho dítěte. Již ty nejmenší děti se zabaví s dřevěnými motorickými hračkami, díky nimž si mohou vyzkoušet zatloukání a vkládání, skládání či provlékání. I malá miminka touží objevovat svět s chrastítky, dřevěnými knížkami nebo kostkami, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva a přírodních materiálů a které jsou 100% zdravotně nezávadné.

 

DŘEVĚNÉ HRAČKY PRO MIMINKA I PŘEDŠKOLÁKY

Zatímco miminku stačilo pár hraček, váš předškolák už má nejspíš trochu větší nároky. Ačkoliv vás to nyní svádí k nákupu hromady plastových hraček, odolejte. Pravdou je, že ty dřevěné svými vlastnostmi i cenou stále vedou na celé čáře! Dřevěné hračky jsou totiž nejen zdravotně nezávadné a ekologické, ale díky dřevu také výjimečně odolné a lehké. Zvládnou tak i nešetrné dětské zacházení, pády na zem a ostré dětské zoubky. Investice do dřevěných stavebnic, vláčkodrah, garáží ze dřeva nebo dřevěných puzzle se proto stále vyplatí!