Jarní tvoření s dětmi

Přiznám se, že dětmi jsem začala doma nebo na chalupě tvořit a vyrábět různé drobnosti, dárečky a dekorace nejvíce v době lockdownu, když byly zavřené školky a jesle. Do té doby jsme něco vytvořily doma spíše výjimečně. Až díky společně stráveným celým dnům, jsem přišla na to, že domácí tvoření s dětmi je velká zábava a potěšení. Děti si váží toho, že maminka tvoří s nimi, kreslí, radíme si vzájemně a pak máme společnou radost z výsledku. Díky tvoření s dětmi jsem pochopila, jak pro ně připravovat podklady a co je baví, co nebaví a proč... A tak vlastně přilétl do naší společné fantazie a hry i Pan Datel a následně se zrodil nápad na tento projekt - ale o tom až někdy jindy:-)

Tvoření s dětmi je radost. Teď už mají moji parťáci skoro čtyři a sedm let, tak si už toho užijeme spoustu legrace a probereme všechno možné... i zdánlivě nemožné:-)

V uplynulých dnech jsem dětem dala k otestování své nové výřezy z překližky připravené na jarní období a Velikonoce. Vybírali si z celé spousty připravených obrázků, jako je slepička na vajíčkách, beruška, motýlek, kačenka, kuřátko, velikonoční vajíčko... Na kvalitní topolové překližce se fixa hezky uchytí, barva je jasná, zřetelná a to děti zaujme a tvoření je o to víc baví.

IMG_1609

My jsme si pro vymalovávání oblíbili zejména fixy od Centropenu Decor pen. Dříve děti malovaly na dřevo pastelkami a barvičkami, ale teď prostě u nás letí tyto fixy... Gravírování obrázku napomůže, aby děti méně přetahovaly. Což u tříleté dcery ještě úplně ne vždy funguje, ale myslím, že na svůj věk si s obrázky poradí vždy moc dobře a kdybyste viděli to nadšení v očičkách...

IMG_1667_small

Své vymalované výřezy si nalepila na barevný papír a přimalovala prý maminku, která jede na ovečce:-) 

IMG_1686_small

Vybarvování dřevěných obrázků děti pohltilo a i když jsem myslela, že si každý vymaluje třeba 2-3, nechtělo se jim končit. Všímám si, že mají u dřevěných omalovánek pocit vzácnosti a důležitosti, tak se více snaží a soustředí, než na papíře. Konzultují spolu barevné kombinace, radí si, chválí se mezi sebou a já, jako maminka se tetelím blahem a sleduji, co je baví víc a co třeba rychle udělají a jdou na další... Mě tedy vybarvování obrázků na překližce také chytlo a je to příjemný relax.

Z námi nabízených dřevěných obrázků či celých sad, které si vyberete např. ZDE, můžete vytvořit zápichy do květináčů (stačí podlepit špejlí), nalepit si je na papír a vytvořit si příběh nebo opatřit ze zadní strany magnetkou a ozdobit si třeba ledničku. Děti takto vytvořené dekorace rády darují babičce nebo dědečkovi na památku a uvidíte, jak se prarodiče zatetelí blahem. O Velikonocích se každému při pomlázce pochlubí, že ten zápich v květináči se slepičkou je od vnučky a motýlek zavěšený na stužce na větvičce zase od vnoučka:-)

Pro mladší dětičky volte jednodušší grafiky, které mají méně detailů. Na obrázku je vidět, jak se krásně podařilo Katušce kuřátko, ptáček i motýlek. Starší už si hravě poradí i s detailnějším motýlkem nebo slepičkou. A ještě jedna výzva pro větší děti... Nadšení milovníci vlaků si mohou pohrát s vymalováním vláčkových omalovánek... Nenechte si je ujít, jsou opravdu propracované a jako dekorace do pokojíčku na trhu nemají obdobu.

Pokud vy, dospěláci rádi tvoříte své věnečky a jiné výzdoby, nezapomeňte nahlédnout i do sekce Komponenty pro tvoření, kam přidáváme průběžně další a další výřezy z překližky. A navíc... pokud by Vám něco na trhu chybělo, není nic snazšího, než nám napsat a zkusíme Vám to navrhnout a vyrobit:-) Jsme tu pro Vás a pro Vaše tvoření s dětmi i bez dětí.