Svět vlaků nás baví

Náš syn se jako milovník vlaků už narodil. Od mala vlaky rád sledoval a první hračka, která ho opravdu zaujala a vydržela bavit, byla dřevěná vláčkodráha. Celá rodina ke každým narozeninám a jiným příležitostem kupovala téma vlaků.

Dřevěných kolejí a mašinek máme plné dva boxy a i dnes, když chodí do první třídy, si je rád staví, propracovává trasy a fantazíruje ve svých vlakových příbězích.

Téma vlaků pro děti byla tedy jasná volba. Kluci je prostě milují. A jak vidno u Tomíkové mladší sestry, nejen kluci :-)

Jako první vznikla jednoduchá vlaková skládačka... resp. spousta obrázků mašin, nádraží, kolejí a prostě všeho, co se železnice týká.

IMG_0968_small

Když jsem obrázky nagravírovala na překližku, dala je Tomíkovi do ruky, jeho srdce zaplesalo a oči se rozzářily. Umí být pěkně kritický, což mi pro moji práci vyhovuje, ale tímto jsem ho dostala. Ač nerad kreslí, seděl několik hodin u vymalovávání obrázků, skládání obrázků do řady a povídání se pod vousy příběhů z nádraží a cestování vlakem.

Na zadní stranu jsme nalepili magnetickou folii a vlaky nám jezdí po pračce, ledničce a pořád mají co nabídnout.

Obrázky jsou detailně propracované a už vím, že z nich není nadšený jen můj syn, ale zpětná vazba od maminek ostatních vláčkomilů mě neskutečně těší a motivuje pro další rozpracování variant.

Malé destičky s obrázky vlaků posíláme v papírové krabičce spolu se lněným sáčkem, do kterého si děti vláčky mohou schovat a vydat se s nimi třeba na cesty... Taková jízda vlakem za babičkou a dědou uteče jako voda, i když je to přes půl republiky!

Naši železniční skládačku dětem pořídíte ZDE. Pokud byste navíc chtěli, ať si mohou vymalovat velký obrázek mašinky, neváhejte a pořiďte naše dřevěné vlakomalováky ZDE.

IMG_0690_small